
Palatul Victoria este iluminat în această seară în culorile steagurilor României și Statelor Unite ale Americii, simbol al relațiilor bilaterale strategice și de prietenie.
Guvernul se alătură campaniei „Freedom 250”, care include mai multe evenimente menite să marcheze un sfert de mileniu de la semnarea Declarației de Independență a Statelor Unite ale Americii.
La mulți ani Statelor Unite ale Americii!
La mulți ani prieteniei dintre România și SUA!
Articol preluat de pe gov.ro
